Home / בלוג / למה סנאפצאט חייבת להשתנות אתמול

למה סנאפצאט חייבת להשתנות אתמול

כולנו רואים איך אינסטגרם לקחה מסנאפ את כלי הליבה שלה, סטורי. ואחריו כל שאר הפיצ’רים שיש. ההבדל הוא שאינסטגרם היא כרגע גולית לעומת סנאפ דוד. אפילו אם היא תעשה שינוי קטן הוא יגיע לקהל משתמשים גדול יותר. אני רואה איך סנאפ מנסה להיאבק על אותו סטורי שלדעתי בו היא כבר הפסידה.

אני יודע שזה ההתחלה שלה. אבל אם הולכים אחורה יותר הבסיס שלה היה שליחת הודעות הסטורי הוא זה שהביא אותה לגדלות. היה ניסיון עם המשקפיים שלה. אפילו בפורמט וידאו שונה מהמקובל בעולם. עגול ולא מרובע. אבל גם זה קרס. סנאפ חייבת שינוי מהותי ועליה להפסיק את הסטורי על שאר הצורות. וזה לא משנה אם יוסיפו מציאות רבודה מדהימה שאין עדין לפייסבוק משהו כזה בסטורי. הם צריכים להבין שעכשיו אינסטגרם היא גנבה והפכה את הסטורי לנכס משלה בדומה לפיד. עוד כמה שנים לא יזכרו בכלל שסנאפ הביאו את הסטורי לעולם.  בדומה למלחמה הישנה בין מיקרוסופט לאפל. על התוכנה “חלונות” שהעותקה מהמקינטוש “ליסה” שבסופו של דבר סטיב ג’ובס הבין שאין טעם להילחם על זה. והחליט להמשיך לכיוון אחר לגמרי.  וההצלחה של אפל אח”כ התגמדה לעומת ההצלחה של מקינטוש. גם אם לא מיקרוסופט הייתה גונבת את הרעיון לעצמה. ועדין רוב העולם מכיר את “חלונות” ולא את “ליסה” שהקדימה והתחילה את השינוי התצוגה הגרפי.  לכן סנאפ עושה כרגע שינויים מהותיים כמו להעיף את הסטורי מהמרכז ולהתחיל למצוא את עצמה מחדש. גם בקרב מול המפרסמים שהיו מורשים רק המיטב עם הגבלות מהותיות. אלא עכשיו לפתוח את זה לעולם כמו שפייסבוק עשתה. סנאפ מבינים שהם חייבים לשבור תבניות ולכן לאחרונה אף היכו את התחזיות. והמניה התחילה לטפס חזרה מהקרקעית. עדין השוק סקפטי גם אפל בשנות ה90 הייתה מאוד חלשה. אבל מספיק שינוי מהותי ונראה שכרגע סנאפ במסע לחיפוש עצמי עם המשתמשים שלה. שבינתיים רובם מוחה נגד השינויים אבל בעצם, מי שישאר מתוך 187 מיליון משתמשים פעילים. יכתיב את כיוון הצלחה החדש. את ה”סטורי/אייפוד” הבא שישנה את העולם.

אני מקווה  שהם מנסים לעשות שינוי אבל גם מבינים שהסטורי מבחינת סנאפ הוא קרב אבוד שצריך לעזוב. ביממה האחרונה החלו משקיעים לפקפק בסנאפ בגלל כל המחאות של המשתמשים והנטישה שלהם למרות הגידול היציב במשתמשים כרגע. נראה שהרבעון הקרוב יכריע את עתידה של סנאפ. לשחות או לטבוע.  לדעתי המהלך של סנאפ להיות נסחרים היה מהלך נכון מאוד מבחינה כספית. הם הצליחו לגייס כמות גדולה של כסף שאיתו הם יכולים עכשיו לנסות כל מה שהם רוצים כדי למצוא את עצמם מחדש. אבל החיסרון הגדול שלהם כרגע הוא שהם כפופים לבעלי המניות והזמן למצוא את עצמם מתקצר ולחוץ ועם גל הרכישות שלהם נראה שנעצר. לדעתי הוא יתחדש בקרוב באפיקים שיראו משונים ולא קשורים. אבל בעצם ישנו את עתידה של סנאפצאט.

ברמת תוכן לא הייתי ממליץ להכין תוכן בשבילה. היא עדין משתנה חובה להיות נוכח, להתנסות, לחקור ללמוד את הקהל. כרגע הם עוברים שינוי מהותי וקשה לתכנן אסטרטגית בתוכן, כאשר הספינה עדין בשיא הסופה ואין יבשה באופק. כדאי להיות שם. לפתוח חשבונות להראות  מעט נוכחות מדי פעם אבל לא להתאמץ כמו באינסטגרם ופייסבוק.

הייתי בינתיים ממליץ להתנסות עם הכלי הפרסום שלה לעסקים בדומה למנהל ההודעות של פייסבוק עכשיו הם פתחו את זה לקהל הרחב. כעת ניתן לפרסם תוכן ולהגיע לקהל אחר או צעיר יותר בקלות, בהתאם לקמפיין. עוד כמה שנים הקהל הזה יתבגר ואם הוא ישאר גם האיכות שלו תשתפר ותציע לכם עוד אפשרויות. במיוחד שעכשיו יש להם כל מני כלים חדשים שבפייס/אינסטה לא אפשרו.

העתיד שייך למציאות רבודה מה שבפייסבוק רק עכשיו מנסים להפוך למינסטריים סנאפ כבר מזמן שם, והם עושים ומתכננים דברים מדליקים ומיוחדים. המדיה החברתית עוברת התפתחות לעולם בו הרכבים ינהגו במקומנו והרובוטים יעשו את שאר העבודות אפילו לפתוח את הדלת לאנשים.  יהיה לנו הרבה מאוד זמן פנוי והמלחמה עליו מאוד קשה. כבר היום המלחמה על תשומת הלב שלנו קשה. אם פעם היינו שמים לב לכל מייל או נוטפיקציה היום יש לנו כבר עולם שלם של כלים שעוזרים לנו למיין את הרעש העצום הזה של התוכן. ואם פעם תמונות היו תופסות היום כבר וידאו לקח את הכתר, ומחר מציאות רבודה (AR) או מציאות מדומה (VR) כאשר המשימה של כולם להפוך את זה לנגיש ופשוט. הצורך כבר יבוא לבד.  לנו רק נשאר לתעד ולהנות בעולם שהבעיות הקטנות בו נפתרות ע”י רובוטים.

אז סנאפצאט שהכרנו כבר משתנה מקצה לקצה. אומנם הרבה מוחים על השינוי אך אוון שפיגל יודע מה הוא עושה. אני מקווה שהוא מחפש את הסטורי/אייפוד הבא. בעולם חדש ומיוחד.  אוון שפיגל עדין מחזיק מספיק זמן מבחינת כסף אבל מעט בגלל שהוא מחוייב לבעלי המניות, אני לא חושב שגם הוא יפוטר אבל ההיסטוריה חוזרת. ואולי עכשיו יותר מתמיד למרות שהוא כרגע מרגיש בטופ. אפשר להביא שחקן חיזוק אחר שיביא את סנאפ למקום חדש. או שגם הוא יוחזר מגלות ויביא איתו משהו עוד כמה עשורים.  שווה להישאר בהאזנה, ללמוד ולהתנסות. במיוחד בכלים החדשים לפרסום לעסקים. העתיד יהיה שם.

אם אהבתם אשמח לשיתוף או תגובה. זה החמצן שלי לפרסם דברים.

אם יש לכם שאלות בנושא. בתגובות או שלחו לי במייל Kobi@kumzits.co.il  

או תוסיפי ותשאלו אותי בסנאפצאט

Snapchat_askkobi

 

 

 

 

 

Comments

comments

About Admin